Moje forum
Forum do dyskusji
www.moje-forum.oxn.pl

Nie jesteś zalogowany na forum.

Ogłoszenie

Licznik odwiedzin: Licznik odwiedzin z odświeżeniami: Zapraszamy do korzystania z tego forum i zachęcamy do aktywności. Zanim coś napiszesz, pomyśl, jak na to zareagują inni.

#1 2015-04-11 10:00:23

Administrator
Administrator
Dołączył: 2015-03-31
Liczba postów: 2
Windows 8Opera 28.0.1750.51

Program do tworzenia komunikatów

Witam.
Oto nowsza wersja programu do tworzenia komunikatów - wersja 2.0 Alpha.
Miało być, że  po kliknięciu przycisku "tak" wyświetla się jeden komunikat, a po kliknięciu przycisku "nie" wyświetla się inny komunikat, ale się coś pochrzaniło, więc ustawiłem w typie komunikatu tak/nie działanie jednej komendy batch po kliknięciu tak i innej komendy batch po kliknięciu nie.
Oto film, a w filmie instrukcja obsługi tego programu (do wersji 1.0 beta obrazki i instrukcja):

Wersja 2.0 Alpha

Film

Wersja 1.0 Beta
//////////////////////////////////////////////////////////////////////

Krok 1

97078327642416189977.png

Oto menu główne programu.
Wybieramy 1, jeśli chcemy zrobić własny komunikat systemowy.
Wybieramy 2, jeśli chcemy otworzyć folder z komunikatami stworzonymi za pomocą tego programu.
Będzie można otworzyć komunikat z folderu z komunikatami.
Wybieramy 3, jeśli chcemy skasować wszystkie komunikaty z folderu X:\komunikaty\.
X - litera dysku, na którym jest zainstalowany system Windows.
Należy pamiętać, że tej operacji nie będzie można cofnąć.
Wybieramy 4, jeśli chcemy zobaczyć informacje o programie.
Wymieramy 0, żeby wyjść.

//////////////////////////////////////////////////////////////////////

Krok 2

67074152540315024543.png

Ja w tym przypadku wybrałem opcję nr. 1.

Tam, gdzie pisze "Tytuł komunikatu:", wpisujemy tytuł naszego komunikatu. Ja wpisałem tytuł "Informacja".

//////////////////////////////////////////////////////////////////////

Krok 3

43492246530233688012.png

Teraz wpisujemy treść komunikatu tam, gdzie pisze tekst "Treść komunikatu:". Ja wpisałem treść "Oto testowy komunikat".

//////////////////////////////////////////////////////////////////////

Krok 4

81527617914711380323.png

Tutaj wybieramy, jaka ikona ma być w oknie komunikatu. Ja wpisałem liczbę"64". Spis ikon znajduje się w tym oknie. Nie wpisujemy tekstu, tylko liczbę. Wpisujemy tam, gdzie jest tekst "Ikona komunikatu:".

//////////////////////////////////////////////////////////////////////

Krok 5

18132891714685667691.png

Tam, gdzie jest tekst "Przyciski w komunikacie:", wpisujemy cyfrę, która odpowiada przyciskom wyświetlanym w komunikacie. Nie wpisujemy tekstu, tylko cyfrę. Ja wpisałem cyfrę "0".

//////////////////////////////////////////////////////////////////////

Krok 6

74225595122757149936.png

Teraz zapisujemy komunikat pod dowolną nazwą.
Jeśli chcemy zapisać komunikat pod nazwą np. "coś tam", który jest pod nazwą "coś tam", będzie wyświetlone powiadomienie, że plik pod nazwą "coś tam" już istnieje.
Wpisujemy nazwę tam, gdzie jest napis "Wpisz nazwę pliku komunikatu:". Nie wpisujemy rozszerzenia pliku. Będzie ono ustalone przez program.

//////////////////////////////////////////////////////////////////////

Krok 7

20586055500671321350.png

Teraz można otworzyć komunikat, wybierając opcję 1. Można zobaczyć nasz wspaniały komunikat.
Jeśli chcemy otworzyć folder z komunikatami, wybieramy opcję 2, wrócić do menu głównego - 3, stworzyć następny komunikat (krok 2) - 4, wyjść - 0.

//////////////////////////////////////////////////////////////////////

To już koniec informacji o tym programie [dblpt](. Jeśli nie wiecie, jak zrobić komunikat systemowy, ten program na pewno wam się przyda. Wkrótce nowsza wersja.
Jeśli macie pomysł na ulepszenie tego programu, piszcie pod tematem swój pomysł [dblpt]).

Użyto modułów Batch++ i WinTools.

Linki:
2.0 Alpha - Plik BAT (9 kb) [moduły do pobrania oddzielnie]
2.0 Alpha - Plik ZIP (870 kb); w tym wersja 32-bitowa i 64-bitowa

Wcześniejsze wersje:
1.0 Beta - Plik BAT (4 kb)
1.0 Beta - Plik EXE (134 kb)

Ten program ma błędy. O błędach piszcie i zamieśćcie zrzut ekranu z tego programu, jeśli to możliwe.
Jeśli któryś z linków lub obrazków nie działa, też piszcie.
Pamiętajcie, że kod programu nie jest ściągnięty znikąd, tylko napisany przeze mnie.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot
Pogoda Chełm z serwisu

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
m39 - biedronka - atlantis-rpg - biednamforum - leagueofshadows